Infoshow PHP ir Ruby konferencijos 2008

2008-04-14 · 1 comment

in Gyvenimas,Programavimas

Šį savaitgalį Kaune galima būtų vadinti programavimo konferencijų savaitgaliu. Penktadienį vyko jau penktoji – jubiliejinė PHP konferencija Kaune, o vakar – šeštadienį – pirmoji Ruby konferencija. Pradžioje norėjau rašyt du atskirus pranešimus, tačiau kol vakar išsikrapščiau iš lovos ir pavalgiau, iškart teko skubėti į Ruby renginį. Jei ne Eimanto laiškas, informavęs apie PHP konferenciją, tai tikriausiai būčiau ir pražiopsojęs (nors buvau užsiregistravęs ir laukiau). Tas pats būtų nutikę ir su Ruby – galvojau, kad vyks kitą savaitgalį.

PHP Konferencija

Tokie renginiai man labai patinka, tačiau gaila, kad pranešėjų buvo ganėtinai mažai, lyginant su ankstesniais kartais. Galbūt krenta PHP populiarumas (nemanau), o gal tiesiog nepavyko surinkti žmonių. Viso turėjo būti penki pranešimai, tačiau jau renginio pradžioje sužinojome, kad bus tik keturi. Povilas, turėjęs kalbėti apie saugumą negalėjo atvykti. Apie viską iš eilės:

 • Tomas Liubinas – Perfomance. Tomas kalbėjo apie sistemos (ne tik PHP) veikimo spartą ir optimizavimą. Tema aktuali kiekvienam. Tačiau mano nuomone pranešėjas į kaikurias smulkmenas gilinosi kiek permažai ir tik greitai apibūdino į ką reiktų atkreipti dėmesį. Prezentacijoj figūravo tokie teiginiai, kad prieš ciklą reiktų iškelti count() funkciją, nes viduj ją naudoti netikslinga (šitą manau dar mokykloje visi mokėmės) arba, kad vietoj $x / 2 reiktų naudoti $2 * 0.5. Neišdrįsau paklaust ar Oxid’e (Tomas dirba NFQ) jie visur vietoj dalybos tikrai naudoja daugybą. :-) Neabejoju Tomo profesionalumu (apie tai negali būti net kalbos), tačiau norėjosi, kad tema būtų pakrapštyta truputį giliau.
 • Emilis Dambauskas – Kodo interpretacija ir analizė. Už skambaus pavadinimo slepiasi paprasta tema. Jis tiesiog papasakojo kaip paprastai svetainei rinkosi platformą iš WordPress, Joomla ir Drupal, pasinaudodamas esminiais testavimo ir palyginimo metodais. Viskas aišku, suprantama, paprasta, o svarbiausia – malonu klausyt. Beje, Emilio testavimo metodika buvo naudojama “ant” Ubuntu (galima pritaikyti ir kitoms OS), kas leido jam surinkti daugiau pliusų iš mano pusės :-)
 • Sergej Kurakin – Pasiimam duomenis iš trečios šalies šaltinių. Tema įdomi, papasakota gerai. Jei nesate su tuo susidūrę, peržiūrėkite kai atsiras vaizdo įrašai.
 • Rimtantas Liubertas, imCat – CSRF. Pranešėjas kalbėjo apie CSRF atakas, kurių pagalba gali būti vogiami duomenys ar vykdomi kiti pikti veiksmai (ar atakos būna kitokios?). Vėlgi – viskas greita ir paprasta. Prezentacijos metu Rimantas pastebėjo, kad trūksta kaikurių skaidrių, tad pranešimas turbūt dar labiau sutrumpėjo. Skaidrių dingimas vėl pasikartojo kitą dieną vykusioje Ruby konferencijoje.

Kaip minėjau, renginys praėjo labai greitai, tad dauguma nubildėjome į netoliese esančią kavinę pasiafterpartinti. Prisėdę pratesėm konferenciją, šiek tiek padiskutavome aktualiomis temomis ir išsiskirstėme.

Ruby konferencija

Vakar nuo 11 ryto vyko pirmoji Lietuvoje Ruby konferencija. Dieną prieš, kalbėjau su Artūru apie prie konferencijos norėjusius prisijungti Python’istus, šis paminėjo, kad papildomiems pranešimams nelabai yra laiko, nes ir pačius laikas spaudžia. Tad maniau, jog renginys vyks gal iki 18 valandos vėliausiai. Kaip paaiškėjo vėliau – klydau. Pats renginys užsitesė iki vėlumos ir baigėsi truputį po 21, tačiau aš galo taip ir nesulaukiau – išlėkiau paskutinio pranešimo viduryje. Nenuostabu, kad per tokį laiką sugeneruotos informacijos srautas buvo didžiulis, tad visko nuosekliai atkurti nesugebėsiu. Trumpai papasakosiu kas kokias roles atliko. Konferencijoje dalyvavo 5 pranešėjai:

 • Artūras ‘arturaz’ Šlajus. Oficialiai – renginio organizatorius. Taip pat turbūt daugiausiai kalbėjęs pranešėjas – pasakojo kelias prezentacijas. Artūras pradėjo nuo susipažinimo “Kas yra Ruby?”, pateikė keletą gyvų pavyzdžių suprogramuodamas registraciją ar dar kažką ir gilindamasis į sudėtingesnius dalykus. Man asmeniškai nepatiko Artūro kalbėjimo stilius. Pranešimo metu keli bajeriai yra ok, bet kai jų kiekis lenkia pranešimo turinį tai jau negerai. Reikia gerbti klausytoją ir taupyt jo, tiek ir savo laiką. Artūrai, tiesiog kitą kartą (kuris, manau tikrai bus) perdaug neatsipalaiduok ir bus ok :-)
 • Laurynas Liutkus pasakojo apie Rubio modulių rašymą su C. Kadangi jaučiu simpatijas C/C++, tai prezentaciją stebėjau su malonumu.
 • Saulius Grigaitis, Rubyonrails.lt autorius, buvo tas pranešėjas kurio klausyti tikras malonumas. Praktiškai kiekvienas jo pasakytas sakinys yra naudingas – malonu ir aišku klausyti. Saulius pasakojo apie testavimą, saugumą ir dar kažką.
 • Eimantas ‘enc’ Vaičiūnas turėjo pasakot apie kažką su JavaScript, tačiau galiausiai pats apsigalvojo, tad supažindino su rake naudojimu. Trumpa, paprasta ir aišku. Tiesa, tikėjausi, kad Eimantas daugiau pasireikš konferencijos metu :-)
 • Fiodor Vereščiaka pasakojo apie kito Ruby karkaso – MERB naudojimą. Manau, prezentacija daugiau skirta įsigilinusiems į Rails karkasą ir galintiems jį palyginti su MERB’u. Kadangi Fiodor kalbėjo paskutinis, o konferencija, kaip minėjau, užtruko, tai jo pranešimo pabaigos taip ir nesulaukiau.

Dėkoju organizatoriams ir laukiu kitų renginių. Girdėjau gandų, kad galbūt jo netgi nereiks laukti iki kitų metų (kalbu apie PHP) :-)

 • http://norkin.org Dummas

  Saulius dar kalbejo apie deploy, Rrail’su pagrindini galvos skausma – tai, kad jie uzsirakina, kai gauna ka apdoroti. Jo, Sauliaus pranesimai buvo geriausi :]

Previous post:

Next post: