Knyga: ReWork

2013-02-25 · 6 comments

in knygos

Kad jau išsikėliau šiems metams sau knygų skaitymo iššūkį, tai stengiuosi jo ir laikytis. Prieš kelias dienas įveikiau 37 Signals kompanijos by-produktą1 – knygą ReWork. Iš pažįstamų hakerių2 rato esu vienas paskutiniųjų perskaičių šią knygą, nes kiti (ypač Rūbininkai3) ją jau įveikę prieš kelis metus – tik jai pasirodžius. Nors tiesą sakant nėra čia ką ir įveikinėti – knyga nedidelė, lengvai skaitoma ir gali būti sugriaužta per vakarą.

ReWork

Tad visgi apie ką ši knyga? Knygos autorius Jason Fried – vienas iš šios kompanijos įkurėjų – rašo apie savo kompaniją, jos darbo tvarką, filosofiją ir principus, kuriais vadovaujasi 37 Signals. Kompanija laužo bet kokius universitetinius ir enterprise’inius standartus. Sakot, kompanija negali sąmoningai atsisakyt augimo? Sakot, jos kuriamas produktas nebus patrauklus jei turės mažiau funkcijų nei konkurentų analogas? Sakot, be pinigų kišimo į reklamą Jūsų produkto niekas nežinos? Sakot neįmanoma dirbti, kai įmonės darbuotojai išmėtyti per 8 pasaulio miestus dviejuose žemynuose? Sakot…? Sakot? Sakot?! 37 Signals akivaizdžiai išsprogdino šiuos ir daugelį kitų įsišaknijusių stereotipų, kuriuos, atrodo vardinčiau net pakeltas vidurnaktį iš miegų. Jie tiesiog daro tai kas jiems patinka ir daro tai teisingai! Štai, tas žodis kurio ieškojau, norėdamas apibūdinti šią knygą: tai knyga aprašanti KAIP DIRBTI TEISINGAI.

Aš tokias knygas vadinu motyvacinėmis. Motyvacinėmis todėl, kad perskaitai ir, atrodo, nuo šiol viską žinai ką ir kaip reikia daryti :-) Todėl periodiškai verta po vieną tokią perskaityti, kad vėl užliptum ant tako ar nudžiugintum save: “Ha aš irgi taip darau!”. Taip, dalis informacijos ReWork’e jau girdėta ar skaityta kažkur kitur, tačiau tai ne šiaip kokio nors pačio-savęs-valdymo-guru knyga “Kaip padidinti produktyvumą 999%”. Tai istorija, pagrįsta 37 Signals kompanijos patirtimi. Labai gerai, kad knyga trumpa, dėl to ir susivirškina labai smagiai. Mielai kada nors perskaitysiu ją dar kartą, vietoj to, kad ieškočiau kitos ta pačia tema.

1Paaiškinimo ieškokite knygoje ReWork, skyriuje “Sell your by-products”.
2Ne tų, kurie viską laužo, o tų kurie programuoja.
3Tie, kurie programuoja su Ruby.

 • http://lescinskas.lt Paulius

  Iš tos pačios serijos labai gera knyga „Getting Real“. Taip pat lengvai ir greitai perskaitoma :)

  • http://pawka.linija.net/ Pawka

   Jei jau sakai, kad “labai gera” tai teks pakelti prioritetą mano skaitymo sąraše :-)

 • http://16div.com Paulius P.

  Online skaitei ar galima rasti ir knygynuose?

 • http://aur1mas.devnet.lt aur1mas

  “Getting real” bus labai panaši į “rework”. Skaičiau abi, tai sakyčiau, kad “Rework” yra kaip “Getting real” 2nd edition :)

  Netrukrus 37Signals turėtų išleisti naują knygą “Remote”. Siūlau jos palaukti ir įsitraukti į savo sąrašą ;)

  • http://pawka.linija.net/ Pawka

   Yeah, žinau. Kai išleis ir pasimaišys kur nors po ranka, tada teks įtraukti. Tas sąrašas tik ilgėja ir ilgėja..

Previous post:

Next post: