Knyga: The Grumpy Programmer’s PHPUnit Cookbook

2013-04-3 · 3 comments

in knygos

TL;DR

The Grumpy Programmer’s PHPUnit Cookbook – nebloga trumpa knyga su patarimais kaip gudriau rašyti testus su PHPUnit. Kainuoja nemažai, bet yra pinigų grąžinimo galimybė :-)

Grumpy Programmer's Guide to PHPUnit

Nepriklausomas leidėjas

Jau tiksliai nepamenu kur sužinojau apie šią knygą, bet esu 100% įsitikinęs, kad tai buvo arba Reddit, arba Hacker News. Autorius Crhis Hartjes sukūrė temą, apie jo naujai pradėtą rašyti knygą ir siūlė tapti išankstiniu pirkėju. Knygos aprašymas skamba taip:

Learning how to use PHPUnit doesn’t have to suck

Man asmeniškai labai patinka tokia Indie knygų leidybos forma, kuri, kaip pastebėjau, pastaruoju metu smarkiai populiarėja. Kam atiduoti savo knygą leidėjui, jei gali išleisti ją elektroniniu formatu ir tiesiog mokėti nedidelius komisinius pardavėjui nuo parduoto egzempliorio? Autoriai dažnai pasiūlo išankstiniams pirkėjams priėjimą prie knygos išeities tekstų, siunčia šviežiai pabaigtus skyrius į el. paštą ir t.t. Ir šiaip jautiesi arčiau žmogaus :-) Perkaitęs autoriaus agitaciją, susidomėjau kas gi čia gausis ir užsiregistravau į specialiai tam sukurtą mailinglist’ą.

Tai kaip gi ta knyga?

Išaušo diena, kai Chris’as pabaigė rašyti savo kūrinį ir visiems prenumeratoriams išsiuntė naujienlaiškį. Kartu laiške pateikė nuorodą į nemokamą skyrių apie @dataProvider naudojimą. Perskaičiau skyrių – pasirodė ganėtinai įdomus. Taip gavosi, kad šiandien įsigijau šią knygą ir perskaičiau grįžęs namo po darbo. Taip taip, perskaičiau grįžęs namo po darbo. Pasirodo ji tik 66 puslapiai. Ganėtinai trumpa, tačiau knygos apimtis nėra kokybės rodiklis (visada šiuo atveju pasiūlau prisiminti Mažąjį Princą).

Knygoje nėra išsiplečiama kaip kurti testus su PHPUnit ir kam apskritai tų testų reikia. Tai nėra “yet another PHPUnit bible”, už ką dedu didžiulį pliusą. Leidinys labiau orientuotas į tuos programuotojus, kurie jau yra susipažinę su PHPUnit’u ir susidūrę su tokiom situacijom kurios čiulpia. O tokių, tiek programuotojų, tiek ir situacijų, tikrai yra. Pavyzdžiui, kaip elgtis kai reikia rašyti testus metodams, dirbantiems su duomenų baze? Arba kaip testuoti klases, dirbančias su trečios šalies servisais? Kaip atskirti integracinius testus nuo unit testų? Arba ką daryti, kad viso testsuite’o leidimas neužknistų? Vieni turi savus metodus, kiti spjauna į šias vietas ir ignoruoja. Tiek vieniems, tiek kitiems visada verta pažiūrėti kaip dirba kiti :-) Kitos apžvelgtos temos: PHPUnit konfigūravimas, keli išsamūs testų pavyzdžiai su Mock objektų kūrimu, dataProviders, duomenų testinių generavimas ir naudojimas testuose, Reflection klasių naudojimas, duombazių, traits’ų, exceptions’ų testavimas. Jei kažkas pasirodė įdomu, tai šioj knygoj apie tai rašo :-) Ar knygoje daug naujovių? Ne, jei esi pakankamai dirbęs su PHPUnit ir jau išsprendęs aukščiau iškeltus klausimus. Ar knyga verta dėmesio? Taip, jei pradėjai naudotis PHPUnit. Ar knyga verta pinigų? Spręsti jums.

Previous post:

Next post: