Idėja renginiui: No Trolls Allowed

2013-04-21 · 8 comments

in Renginiai

Savaitgalį po Web konferencijos pradėjom kelti į viešumą įdėją – suorganizuoti šiokį tokį renginį geekams su pranešimais, nakvyne ir pasibuvimu gamtoje. Trumpai papasakosiu kokia buvo pradinė idėja ir ką norime ar bent jau pradžioj norėjome padaryti. O jei tiksliau, tai pateiksiu savo viziją :-)

Kažkada internete aptikau Didžiojoje Britanijoje vykstantį festivalį – Electromagnetic Field. Tai trijų dienų open air festivalis, panašus į mūsų muzikinius festivalius, tik be muzikos grupių ir orientuotas į hakerių bendruomenę. Sakydamas “Hakerių bendruomenė”, turiu omeny visus, kurie kažką veikia. Programuoja, kuria, lituoja, eksperimentuoja, verda alų, kažkokiu būdu hakina savo gyvenimą. Oficialiam EMF tinklapyje panašiai ir parašyta:

“Electromagnetic Field is a three-day UK camping festival for people with an
inquisitive mind or an interest in making things: hackers, geeks, scientists,
engineers, artists, and crafters.”

Nepavyko sudalyvauti renginyje, tačiau pati idėja pasirodė žiauriai įdomi. Pasižiūrėkit į pranešimus: litavimo dirbtuvės, Go (kinietiškas stalo žaidimas) dirbtuvės, dronai ir quadkopteriai, hipnozės dirbtuvės, krūva su programavimu susijusių pristatymų, skaitmeninis menas, alaus virimas… Kitaip tariant tai festivalis apie viską ir viskas atrodo įdomu! Žinoma UK suorganizuoti tokį renginį kur kas paprasčiau nei Lietuvoje. Į EMF suvažiuoja ~20 hackerspace’ų, kai tuo tarpu mūsų Lietuviškas pirmasis ir, kiek žinau, vienintelis hackerspace’as – H@LT po, berods, pusantrų metų savo fizinę dislokacijos vietą iškeitė į virtualią erdvę. Jau nekalbu apie tai, kad panašaus į EMF renginio organizavimas yra didelis darbas ir reiktų tuo užsiimti profesionaliai.

Grįžkim į gimtinę. Per vieną Vilnius PHP meetup’ą begurkšnodami alų pradėjom galvoti, kad vasaros metu būtų smagu surengti neformalų susibėgimą programuotojų tarpe, neapsiribojant vien tik PHP bendruomene. Renginiui paaukotume savaitgalį, su viena ar dviem nakvynėm. Išvyktume kažkur į gamtą ar išsinuomuotume sodybą. Kad tai nebūtų tiesig eilinis pagėrimas, kodėl gi nepasiruošus pranešimų sesijos? Mes, lietuviai, esam kuklūs žmonės, tad paprašius “gal kas nors paruoškit kokių pranešimų?”, spėju, kad daug savanorių neatsirastų. Galbūt aš klystu, tačiau viskas būtų paprasčiau, jei tiesiog įvestume susitarimą:

Kiekvienas dalyvaujantis turi paruošti pranešimą bet kokia tema, kuri, jo manymu, būtų įdomi kitiems.

Jokių trolių :-) Tik žmonės, kurie nori kažką papasakoti ir sužinoti. Iš čia ir kodinis pavadinimas – No Trolls Allowed. Kiek dalyvių susirinks, tiek pranešimų turėsim. Padalinsim į atskiras sesijas arba išskirstysim per dvi dienas. Ne tik praleisim savaitgalį, pabendrausim, bet ir kažką naudingo sužinosim. Taip turėtume kažką panašaus į nedidelį EMF renginuką.

Pranešimo trukmė nesvarbi – nuo 5 minučių, iki valandos. Jei atsiras norinčių rengti dirbtuves, jos gali trukti ir ilgiau. Temos taip pat gali būti įvairiausios – apie jas jau rašiau aukščiau. Nuo analoginių
(meditacijos, šachmatų, RC modelių konstravimo) iki skaitmeninių (techninės įrangos programavimo, command line kung-fu, …). Galvoji, kad neturi ką įdomaus papasakot? Pagalvok iš naujo. Manau, kad daugelis mūsų domisi kažkuo, kas tikrai būtų įdomu kitiems. Dažnai atrodo, kad tai, kuo užsiimi tu, visiems kitiems yra savaime suprantama. Bet dažniausiai tai yra klaidingas įsitikinimas :-) Pavyzdžiui pasidarei namų media serverį su Raspberi Pi – viskas atrodo paprasta. Tačiau man, niekada nečiupinėjusiam Raspberio, tai būtų naujiena. Papasakok su kokiomis problemomis susidūrei, kas veikė kitaip, nei tikėjaisi, kiek kainavo visas projektas, ką darytum kitaip…

Kol kas tai tik idėja. Viena iš daugelio. Jei tau atrodo įdomu ir norėtum dalyvauti, kažką pasiūlyti ar prisijungti – esam sukūrę el. pašto grupę tuo pačiu pavadinimu: no-trolls-allowed.

Dar apie idėją rašo:

 • http://www.datalab.lu Dzidas

  Jei idomus pvz. 2012 m. Liuksemburge buvo panasi 4 d. stovykla: http://www.haxogreen.lu/schedule/2012/

 • http://www.emptydot.com Vidmantas

  Australijoje yra toks renginys (deja, dabar pavadinimo neatsimenu, bet pasakojo australas, tai netikėti negaliu), kur chebra suvažiuoja savaitgaliui… paprogramuoti. Visas kablys tame, kad ten interneto nėra. Ir vienintelis būdas gaudi kažkokios pagalbos – eiti ir klausti, bendrauti. Kas nori, tas ką nors hackina, kas nenori – tiesiog chillina :-)

  • http://pawka.linija.net/ Pawka

   Čia žiauriai gera mintis! Mes kalbėjom, kad reiktų kažkaip susiorganizuoti gerą internetą ten miške. Bet paskui tyliai galvojau, kad nėra jis jau toks būtinas.

   Bet kai tu paminėjai, kad reikia atsisakyti interneto vardan bendravimo – skamba labai teisingai! :-) Vietinis tinklas – jau kitas reikalas. Bet irgi nėra privalomas.

 • Tadziokaz

  Man klausimas dėl pranešimų pasistojo, suprantu kad dauguma VilniusPHP dalyvių jau programuoja daugiau nei porą metų ir turi tikrai gerą patirtį programavime, bet ką tokiam kaip man pasidalinti, kuris ties PHP dirba nepilnus metus ir dar studijų nepabaigęs? :) Tiesiog nevykti į konferenciją? :DD

  • http://pawka.linija.net/ Pawka

   Labai gerai, kad pasistojo klausimas, nes matyt ne pakankamai aiškiai išdėsčiau idėją :-) Renginys bus (o jis visgi bus) orientuotas ne tik į PHP, ne tik į programavimą, bet apskritai į viską. Tai reiškia gali pasakot ne būtinai apie programavimą, o apie tai, kas tau ir, tavo manymu, kitiems būtų įdomu. Galbūt turi kitų hobių? Pvz. konstruoji RC modelius ar lėktuvus ar pan.? Gali žvilgtelt ir iš kitos pusės. Papasakok su kokiomis problemomis susiduri mokindamasis programuoti PHP. Gali pvz. savo pranešime iškeikti visus Vilnius PHP ir panašius renginius, kad per mažai dėmesio skiria jaunesniems programuotojams. Pasakyti ką tokių renginių organizatoriai turėtų daryti kitaip. Kad būtų įdomiau, apklausk panašią programavimo patirtį turinčius draugus, kokias temas jie nori išgirsti (kat tai nebūtų vien tavo nuomonė). Tiesą sakant mums netgi labai praverstų tokia informacija, o tu pasinaudotum proga išdėstyti problemas ir būtum tikras, kas tave kažkas išgirs :-)

   Čia apskritai nebus konferencija, o greičiau renginys, kuriame siekiama padaryti aplinką kuo laisvesnę, kad visi galėtų jaustis patogiai, pristatinėdami savo pranešimus. O pranešimas nebūtinai privalo būti mokomasis, gali tiesiog skleisti kažkokią žinią, kaip, kad ir rašiau aukščiau, jog naujiems PHP programuotojams trūksta dėmesio iš senių. Jei dar turi kažkokių klausimų, tai rašyk – pasistengsiu atsakyt. Beje, renginio puslapis jau netrukus bus paleistas oficialiai (nors jau dabar ten guli šiek tiek informacijos), tad pasitikrink: http://www.notrollsallowed.com

 • Pingback: No Trolls Allowed 2013: įvyko ir pavyko! | Povilas Balzaravičius()

Previous post:

Next post: