No Trolls Allowed 2013: įvyko ir pavyko!

2013-07-26 · 1 comment

in Renginiai

Prieš kelis mėnesius rašiau apie idėją Lietuvoje suorganizuoti pirmą geek-festivalį po atviru dangumi. Renginys turėjo būti orientuotas į įvairaus plauko (ilgo ir trumpo) geekus ir hakerius1. Kūrinį pakrikštijom No Trolls Allowed ir ėmėmės darbų. Pradėjus organizuoti NTA viską vertinau atsargiai. Pesimistiniu variantu tai turėjo būti įmonės, bei kelių draugų išvyka į gamtą (privalomų pranešimų taisyklės nebūtume atsisakę). Kitaip tariant, nusprendėm, kad bandom bet kokiu atveju ir žiūrėsim kas bus. Renginį būčiau laikęs pavykusiu pasiekus 30 dalyvių ribą. Kodėl mąsčiau taip skeptiškai? Tiesiog tokia veikla su bendražygiais užsiėmėme pirmą kartą ir neturėjom marių laiko – reikia ne tik organizavimu užsiimti, bet ir nudirbti tuos darbus už kuriuos gauname atlyginimus. Buvo absoliučiai sunku prognozuoti kiek žmonių susidomės šia mintimi. Galiojanti taisyklė, kad dalyvis privalo paruošti pristatymą, tik dar labiau griežtino dalyvavimo sąlygas ir mažino potencialių atvykėlių skaičių.

Noriu pasidžiaugti, kad šį savaitgalį jis įvyko! Ir ne tik įvyko, bet ir PAVYKO DAUG GERIAU nei tikėjausi! Ir tai ne vieno mano nuomonė:


Kaip viskas vyko?

Nuosekliai visko nepasakosiu, tik trumpai aprašysiu, kad būtų galima susidaryti bendrą vaizdą. No Trolls Allowed 2013 vyko visą savaitgalį netoli Molėtų observatorijos esančiuose Kulionyse. Čia turėjom laužavietę, pavėsinę, ežerą su lieptu ir didelę pievą. Pastatėm dvi scenas, jas pavadinom Digital ir Analog. Prie pastarosios pavadinimo vis rasdavau nutrintas paskutines dvi raides. Atsivežėm malkų, atsivedėm elektrą, užkūrėm laužą ir bendravom. Šeštadienis ir sekmadienis buvo numatyti pranešimams. Užsiregistravusių skaitytojų kiekis beveik siekė 60, tad į vieną dieną niekaip nebūtume tilpę, o mano prognozės sulaukti max 30 žmonių buvo sutriuškintos į šipulius. Tačiau kažkas negalėjo atvykti dėl asmeninių priežasčių ar laiko trūkumo, kažkas išsigando orų prognozės ir viskas susidėliojo į vietas. Sulaukėm ~70 dalyvių (išdalintos 62 dalyvių kortelės). Iš viso buvo pristatyti 38 pranešimai įskaitant įžanginę kalbą. Visi pranešimai buvo perskaityti per vieną dieną, o paskutinis iš jų – apie pirmą valandą nakties. Atrodo kaip žmonių kankinimas? Tačiau iš tiesų besiklausantys toli gražu dar nemiegojo ir aktyviai diskutavo :-) Bent jau man, ši naktinė pranešimų sesija buvo viena linksmiausių festivalio dalių.

Pripažinsiu, buvo šiokių tokių nesklandumų. Buvau beveik pridrėbęs į kelnes, kai šeštadienio rytą prasidedant renginiui, kalbėjimo laikai iki pietų pertraukos vis dar nebuvo užpildyti. Be to trūko ir pusės dalyvių. Teko renginį pradėti 30 minučių vėliau, bet atrodo nuo to per daug nenukentėjom. Gyvai besipildanti ir besikeičianti programa, blankiai rodantis projektorius įvedė šiek tiek chaoso. Tačiau kovojant su šiuo chaosu atsiskleidė tikroji renginio aura. No Trolls Allowed tapo save organizuojančiu organizmu. Kiekvienas dalyvis tuo pačiu buvo ir organizatorius. Vienaip ar kitaip prisidėjo prie infrastruktūros kūrimo, maisto ruošimo, kovojo su gamta (saule ir lietumi), padėjo susitvarkyti pasibaigus renginiui. Tad norėčiau padėkoti visiems dalyviams, kurių dėka No Trolls Allowed ir buvo tokiu Über! Didelis ačiū rėmėjams ir žmonėms, kurie labai prisidėjo prie organizavimo: @kuusas, @wSuFF, Mindaugas Liubinas, @xb1itz, @darles ir @OUTrum.

Po renginio gavus krūvą teigiamų emocijų, padėkų ir atsiliepimų, galiu oficialiai pranešti, kad išmoksim pamokas ir susitiksim No Trolls Allowed 2014! O gal ir anksčiau :-)

1 Hakeris – kokios nors srities specialistas.

Nuorodos:

  • http://www.emptydot.com Vidmantas

    Buvo žiauriai jėga! Pranoko visus lūkesčius

Previous post:

Next post: